^ Back to Top
facebook
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W byłej kopalni w Gorcach (obecnie Centrum Kulturalno-Kongresowe Witold) w minioną sobotę (22 listopada 2014 r.) odbyło się wyjątkowe artystyczne wydarzenie, a mianowicie koncert największych przebojów operetkowych połączony z otwarciem wystawy malarstwa Krzysztofa Heksla.
W Centrum Witold zaprezentowali się znakomici artyści: Klaudyna Wąsiewicz, Emilia Zawisza oraz Jędrzej Tomczyk na co dzień występujący w Operze Wrocławskiej, Filharmonii Dolnośląskiej, Filharmonii Wrocławskiej czy Teatrze Wielkim w Poznaniu.
Nic więc dziwnego, że koncert tak znamienitych artystów przyciągnął do CK-K Witold tłumy. Mieszkańcy Boguszowa-Gorc oraz okolic mieli okazję wysłuchać i nagrodzić oklaskami wspaniałe czardasze, walce, tanga oraz największe przeboje operetkowe i operowe tj. Brunetki, blondynki, Wielka sława to żart, czy Granada i wiele, wiele innych. Koncert zakończył się owacjami na stojąco, a publiczność nie kryła zachwytu i nie szczędziła komplementów wspaniałym muzykom.
Po koncercie nie lada gratka czekała natomiast wielbicieli malarstwa. W sali wystawienniczej Centrum Witold odbył się wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Heksla, artysty wzorującego się na dorobku takich postaci, jak Hieronim Bosch, William Turner, Iwan Ajwazowski ale przede wszystkim inspirującego się pracami wielkiego polskiego twórcy Zdzisława Beksińskiego. Boguszowianie mieli więc okazje podziwiać prace utrzymane w nurcie surrealizmu oraz realizmu fantastycznego.
Wystawę składającą się z blisko dwudziestu niezwykłych prac oglądać można do 9 stycznia 2015 r.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30