^ Back to Top
facebook
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Uwaga Apel!

Centrum Kulturalno – Kongresowe „Witold” zwraca się z prośbą o przekazywanie pamiątek związanych z „KWK Victoria Szyb Witold” oraz z pracą w górnictwie na terenie Boguszowa-Gorc. Przekazane pamiątki nie tylko powiększą zbiory Izby Pamięci Górnictwa i Kopalnictwa, ale także staną się żywym świadectwem trudu górniczego dla kolejnych pokoleń mieszkańców naszego miasta.

Bajkowy koniec wakacji na Witoldzie!
28 sierpnia br. - w ostatni czwartek wakacji - pracownicy Centrum Kulturalno- Kongresowego „Witold” zaprosili najmłodszych mieszkańców Boguszowa-Gorc do baśniowej krainy zwanej Ziewolandią.
Dzięki współpracy z Centrum Kultury w Kamiennej Górze na terenie Szybu „Witold” stanął okazały, średniowieczny zamek. Wszyscy chętni do zabawy mieli okazję uczestniczyć w Teatralnej Podróży do Królestwa Ziewolandii oraz wcielić się w rolę księżniczek, rycerzy, a nawet króla.
Nie zabrakło zabaw teatralnych, wspólnego śpiewania i słodkich niespodzianek, a na zakończenie dzieci uczestniczące w zabawie brawurowo odtańczyły menueta na królewskim balu. Wiele radości sprawiło najmłodszym także samo zwiedzanie zamku. Dzieci ochoczo wdrapywały się po wąskich i krętych schodkach wieżyczek, a także chętnie fotografowały się na zamkowym dziedzińcu.
Zarówno pogoda jak i dobry humor dopisały. Na terenie byłej kopalni w Gorcach bawiło się mnóstwo dzieci, a dzięki ich poczuciu humoru i pomysłowości Ziewolandia przerodziła się w Śmiecholandię. Zabawę przygotowała i prowadziła Katarzyna Bernaś kierownik Centrum Kulturalno-Kongresowego „Witold”.

Zabytkowe auta na terenie Centrum Kulturalno-Kongresowego WITOLD!
W sobotę, 9 sierpnia br. nie lada gratka spotkała wszystkich miłośników motoryzacji w Boguszowie-Gorcach, przez miasto przejechał bowiem Wałbrzyski Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych.
Na trasie rajdu znalazły się Ośrodek GÓRA DZIKOWIEC, pl. Odrodzenia oraz Centrum Kulturalno-Kongresowe WITOLD.
Postój zabytkowych automobili na terenie byłej kopalni (CKK WITOLD) wzbudził olbrzymie zainteresowanie mieszkańców dzielnicy Gorce, którzy tłumnie stawili się by oglądać i fotografować stare samochody, a także ich załogi wystylizowane zgodnie z wiekiem oraz marką auta.
Rajd zabytków motoryzacji okazał się też doskonałym pretekstem by zachęcić okolicznych mieszkańców do obejrzenia górniczych pamiątek wyeksponowanych w Izbie Pamięci Górnictwa i Kopalnictwa, a także do podziwiania panoramy Boguszowa-Gorc z wieży wyciągowej Szybu WITOLD.
Równie chętnie co mieszkańcy Boguszowa-Gorc wieżę widokową oraz Izbę Pamięci zwiedzali kierowcy startujący w rajdzie oraz ich osoby towarzyszące na skutek czego do wejścia na wieżę ustawiła się długa kolejka.
Mamy nadzieję, że Boguszów-Gorce w przyszłym roku ponownie znajdzie się na trasie Wałbrzyskiego Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych bo jak pokazała frekwencja podczas postoju na CKK WITOLD miłośników motoryzacji na naszym terenie nie brakuje.

Kalendarz wydarzeń