^ Back to Top
facebook
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Uwaga Apel!

Centrum Kulturalno – Kongresowe „Witold” zwraca się z prośbą o przekazywanie pamiątek związanych z „KWK Victoria Szyb Witold” oraz z pracą w górnictwie na terenie Boguszowa-Gorc. Przekazane pamiątki nie tylko powiększą zbiory Izby Pamięci Górnictwa i Kopalnictwa, ale także staną się żywym świadectwem trudu górniczego dla kolejnych pokoleń mieszkańców naszego miasta.

Bajkowy koniec wakacji na Witoldzie!
28 sierpnia br. - w ostatni czwartek wakacji - pracownicy Centrum Kulturalno- Kongresowego „Witold” zaprosili najmłodszych mieszkańców Boguszowa-Gorc do baśniowej krainy zwanej Ziewolandią.
Dzięki współpracy z Centrum Kultury w Kamiennej Górze na terenie Szybu „Witold” stanął okazały, średniowieczny zamek. Wszyscy chętni do zabawy mieli okazję uczestniczyć w Teatralnej Podróży do Królestwa Ziewolandii oraz wcielić się w rolę księżniczek, rycerzy, a nawet króla.
Nie zabrakło zabaw teatralnych, wspólnego śpiewania i słodkich niespodzianek, a na zakończenie dzieci uczestniczące w zabawie brawurowo odtańczyły menueta na królewskim balu. Wiele radości sprawiło najmłodszym także samo zwiedzanie zamku. Dzieci ochoczo wdrapywały się po wąskich i krętych schodkach wieżyczek, a także chętnie fotografowały się na zamkowym dziedzińcu.
Zarówno pogoda jak i dobry humor dopisały. Na terenie byłej kopalni w Gorcach bawiło się mnóstwo dzieci, a dzięki ich poczuciu humoru i pomysłowości Ziewolandia przerodziła się w Śmiecholandię. Zabawę przygotowała i prowadziła Katarzyna Bernaś kierownik Centrum Kulturalno-Kongresowego „Witold”.

Zabytkowe auta na terenie Centrum Kulturalno-Kongresowego WITOLD!
W sobotę, 9 sierpnia br. nie lada gratka spotkała wszystkich miłośników motoryzacji w Boguszowie-Gorcach, przez miasto przejechał bowiem Wałbrzyski Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych.
Na trasie rajdu znalazły się Ośrodek GÓRA DZIKOWIEC, pl. Odrodzenia oraz Centrum Kulturalno-Kongresowe WITOLD.
Postój zabytkowych automobili na terenie byłej kopalni (CKK WITOLD) wzbudził olbrzymie zainteresowanie mieszkańców dzielnicy Gorce, którzy tłumnie stawili się by oglądać i fotografować stare samochody, a także ich załogi wystylizowane zgodnie z wiekiem oraz marką auta.
Rajd zabytków motoryzacji okazał się też doskonałym pretekstem by zachęcić okolicznych mieszkańców do obejrzenia górniczych pamiątek wyeksponowanych w Izbie Pamięci Górnictwa i Kopalnictwa, a także do podziwiania panoramy Boguszowa-Gorc z wieży wyciągowej Szybu WITOLD.
Równie chętnie co mieszkańcy Boguszowa-Gorc wieżę widokową oraz Izbę Pamięci zwiedzali kierowcy startujący w rajdzie oraz ich osoby towarzyszące na skutek czego do wejścia na wieżę ustawiła się długa kolejka.
Mamy nadzieję, że Boguszów-Gorce w przyszłym roku ponownie znajdzie się na trasie Wałbrzyskiego Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych bo jak pokazała frekwencja podczas postoju na CKK WITOLD miłośników motoryzacji na naszym terenie nie brakuje.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31