^ Back to Top
facebook

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Tradycje gornicze

Z uwagi na zbliżającą się Barbórkę Centrum Kulturalno-Kongresowe WITOLD, Stowarzyszenie WITOLD i Zespół Szkół Samorządowych organizują różnorodne przedsięwzięcia mające na celu kultywowanie tradycji górniczych i utrwalenie pamięci o nich.

29 listopada Centrum odwiedziły dzieci z Miejskiej Szkoły Podstawowej w Szczawnie Zdroju. Oprócz aktywnego zwiedzania Izby Pamięci i zabaw podczas zajęć z edukacji regionalnej, uczniowie wspólnie z nauczycielami, złożyli przedstawicielom Stowarzyszenia serdeczne życzenia barbórkowe, wręczyli własnoręcznie przygotowaną laurkę i odśpiewali „Sto lat!”.

Stowarzyszenie WITOLD podczas tegorocznej Karczmy Piwnej planuje uczcić pamięć górników, którzy zginęli w ostatnich dniach w wyniku tragicznego wypadku na kopalni Rudna – Polkowice. Po uroczystym odśpiewaniu Hymnu Górniczego nastąpi minuta ciszy, a po niedzielnej mszy św. odprawionej w intencji wszystkich górników, członkowie stowarzyszenia i mieszkańcy Gorc złożą kwiaty i znicze w kapliczce św. Barbary.

W poniedziałek w Centrum WITOLD odbędzie się uroczysta akademia górnicza przygotowana przez Zespół Szkół Samorządowych.

Z okazji barbórkowego święta pracownicy Centrum Kulturalno- Kongresowego WITOLD składają najserdeczniejsze życzenia przede wszystkim byłym górnikom kopalń Wałbrzyskiego Zagłębia Węglowego oraz tym, którzy w górniczym trudzie pracowali bądź pracują do dziś.

Anna Nelke

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31