^ Back to Top
facebook

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Drużyna SUPERW REJON BOGUSZÓW GORCE z Darczyncami    Gmina Boguszów-Gorce po raz pierwszy miała swój rejon w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej pn. Szlachetna Paczka (w Polsce była to już 16 edycja). Bazą wolontariuszy, a zarazem miejscem dwudniowego wielkiego finału było Centrum Kulturalno-Kongresowe „WITOLD”.

   Boguszowska drużyna Szlachetnej Paczki połączyła z darczyńcami 20 rodzin: piętnaście z Boguszowa-Gorc, dwie z Kamiennej Góry, dwie z Mieroszowa i jedną z Grząd. Paczki dla boguszowskiego rejonu przygotowywało m. in. Stowarzyszenie „Boguszowska Szóstka”, grupa przyjaciół z Wrocławia, III Liceum Ogólnokształcące
z Wałbrzychu, Szkoła 105 w Świdnicy, pani Sylwia Parafieńczyk wraz przyjaciółmi, a nawet polskie rodziny na stałe mieszkające w Anglii i Irlandii.

   Obdarowani to ludzie starsi, samotni, niepełnosprawni, ale także rodziny z dziećmi  lub osoby które doświadczyły różnych, przykrych zdarzeń losowych.
Potrzeby tych rodzin były bardzo różne, od żywności przez ubrania, pościel, ręczniki oraz pełne wyposażenie mieszkania. Poszukiwany był również sprzęt rehabilitacyjny (wózek inwalidzki, siedzisko medyczne, schodołaz, materac ortopedyczny), a także urządzenia AGD (pralki, czajniki, mikrofalówki, lodówki, blendery), a nawet opał.
   Pomoc przekazana przez darczyńców dla potrzebujących rodzin z tego regionu wyniosła ponad 70 tysięcy złotych.

  

   Tegoroczną, boguszowską drużynę SUPER „W” tworzyli: Małgorzata Skrzypnik (Lider Rejonu), Katarzyna Bernaś, Ewa Sobieraj, Marysia Burzyńska, Ania Zwierko, Waldemar Leśniak, Anna Nelke, Sławomir Skrzypnik, Ola Bujalska, Ola Hamerska, Kasia Chodasewicz, Klaudia Garbin.
  

   Cała drużyna SUPER „W” składa gorące podziękowania wszystkim darczyńcom i wyraża nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie z jeszcze większą energią i tym samym gorącym sercem.
  

   Dziękujemy serdecznie Piotrowi Grzywaczewskiemu oraz pracownikom restauracji w Szybie „Witold” za udostępnienie lokalu na magazyn Szlachetnej Paczki.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
29
30