^ Back to Top
facebook

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

   Po kilku miesiącach intensywnej pracy młodzież z Pracowni Twórczej SPĄG, działającej w Centrum Kulturalno-Kongresowym WITOLD w Boguszowie-Gorcach, doczekała się włączenia „Naszej Księgi pisanej na SPĄGU” do eksponatów Izby Pamięci.

   Projekt autorstwa Stowarzyszenia Edukacji Krytycznej z Wrocławia  pt: „Księga Henrykowska naszego miasta” rozpoczął się w październiku i był finansowany w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. W poszukiwaniu inspiracji młodzi autorzy odwiedzili wrocławskie muzea, Uniwersytet i oczywiście Henryków - stolicę Księgi Henrykowskiej. Ponadto uczestniczyli oni w warsztatach, prowadzili wywiady i rozmowy z bliskimi, gromadzili zdjęcia i akcesoria do wykonania okładki. Finałem była uroczystość, na którą przybyli rodzice, dziadkowie, nauczyciele i dyrekcja szkoły w Gorcach, przedstawiciele stowarzyszenia byłych górników kopalni Witold, autorka projektu dr Kamila Kamińska oraz inne osoby, które młodzież osobiście zaprosiła na premierę swojej księgi. Wszyscy z podziwem przyglądali się efektom kreatywnej pracy młodzieży. Spotkanie obfitowało w rozmowy i wspomnienia o dawnych losach miasta.

   Od drugiej połowy stycznia Księga jest udostępniona dla zwiedzających w Izbie Pamięci Górnictwa i Kopalnictwa CKK WITOLD. Można w niej znaleźć opisy tajemniczych miejsc, poczytać wywiady i opowiadania o ludziach ważnych dla miasta, poznać sekrety podwórek. Niestandardowe teksty i zaskakujące ciekawostki bywają źródłem uśmiechu lub zadumy i decydują o wyjątkowości „Naszej Księgi”. Autorzy ze SPĄGA i opiekun grupy Anna Nelke serdecznie zapraszają i zachęcają do obejrzenia Księgi w godzinach pracy Centrum: od poniedziałku do piątku 10.00-18.00, w weekendy od 11.00 do 15.00.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29