^ Back to Top
facebook

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

       Cykl spotkań z fotografem - dokumentalistą, zorganizowany przez Centrum Kulturalno-Kongresowe WITOLD, rozpoczął się od wernisażu wystawy "Duchy przemysłu 3.0 - Demontaż Andaluzji". Autor przedstawił kilka filmów, które były nagradzane na festiwalach i konkursach, a uczestnicy chętnie dyskutowali na temat prezentowanych zdjęć i o historii przemysłu węglowego.

Następnego dnia gimnazjaliści z zespołu Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach wysłuchali prelekcji przygotowanej przez pana Marka, podczas której zaprezentowano filmy m.in. z autorskiego projektu dokumentacji pejzażu oraz architektury przemysłowej „Made In Silesia”.

Kolejne spotkania to pełne wrażeń zajęcia plenerowe - był to czas na naukę przez działanie, a przy okazji świetną zabawę. Grupa wyposażona w aparaty poznawała techniczne i artystyczne aspekty fotografowania zwiedzając wieżę Szybu Witold, eksplorując dawną stację wentylatorów Szybu Klara w Gorcach oraz Starą Kopalnię w Wałbrzychu. Uczestnicy warsztatów i spotkań spędzili czas w przemiłej atmosferze, za co organizatorzy pragną gorąco podziękować Markowi Stańczykowi i Magdalenie Modlińskiej. Do zobaczenia na finisażu i wystawie poplenerowej na zakończenie wakacji !

Anna Nelke

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31