^ Back to Top
facebook

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

   W dniach 8 - 10 czerwca Teatrzyk Trele Morele z Boguszowa-Gorc gościł na prestiżowym ogólnopolskim festiwalu pn. Forum Teatrów Dziecięcych "Miniatury" 2017 w Opolu organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury.
   Na scenie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora w szranki stanęły znakomite zespoły teatralne z całej Polski, w tym także grupa Trele Morele działająca w MBP-CK w Boguszowie-Gorcach.

   Młodzi artyści koncertowo i z olbrzymią dawką dobrego humoru zaprezentowali swoje najnowsze przedstawienie pt. "Zaczarowany imbryk" w reżyserii Katarzyny Bernaś. W spektaklu wystąpili: Agnieszka Bielak, Zuzanna Ciągło, Wiktoria Kłos, Filip Krejner, Julia Kunach, Julia Kuźma, Anna Majek, Weronika Majek, Jakub Matuszewski, Marzena Olejniczak, Izabela Owsianna, Hanna Płonka, Wiktoria Redka, Krzysztof Rumiński, Aleksandra Sazanowicz, Marta Świątek, Jan Wańczyk oraz Aleksandra Winnik. Oprawę muzyczną spektaklu przygotowała Katarzyna Pierzchała.
   Przedstawienie zachwyciło zarówno publiczność jak i jurorów, którzy Teatrzykowi Trele Morele przyznali Nagrodę Główną Złotą Miniaturę ex aequo za Najlepszy Spektakl. Jurorów szczególnie mocno urzekła pozytywna energia i żywiołowość aktorów Trele Morele, a także umiejętność bawienia się na scenie. Docenili również pomysły realizacyjne Katarzyny Bernaś – reżyserki spektaklu, które sprawiły, że przedstawienie doskonale się ogląda jest lekkie, dowcipne i pełne zaskakujących rozwiązań.

   Udział w tym ogólnopolskim przedsięwzięciu był możliwy dzięki dofinansowaniu, które grupa otrzymała od Burmistrza Boguszowa-Gorc oraz z budżetu Miejskiej Biblioteki Publicznej-Centrum Kultury.

   Teatrzyk Trele Morele wraz z instruktorką serdecznie dziękuje za sfinansowanie tego wyjątkowego przedsięwzięcia i już dziś zaprasza na kolejne premiery.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31