^ Back to Top
facebook

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

   W ostatnią sobotę sierpnia na terenie Szybu „Witold” mieszkańcy Boguszowa-Gorc i okolic mieli okazję hucznie pożegnać wakacje. Było sportowo, rekreacyjnie, muzycznie i wbrew burzowym prognozom bardzo słonecznie. Imprezę wspólnymi siłami zorganizowali: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie – Gorcach oraz Centrum Kulturalno-Kongresowe „Witold”.


   Organizatorzy zadbali o atrakcje zarówno dla najmłodszych jak również nieco starszych odbiorców. Dla dzieci ustawiono dmuchaną zjeżdżalnię, z której maluchy mogły korzystać do woli i zupełnie bezpłatnie, był też basen wypełniony mnóstwem kolorowych piłeczek oraz basen z rybkami – specjalnie dla małych wędkarzy. Było malowanie twarzy i kręcenie balonowych zwierzaków.
   Przygotowano też mnóstwo konkurencji sportowo-rekreacyjnych. Atrakcje strzeleckie zapewniła grupa Enigma, wielbiciele kultury fizycznej mogli poćwiczyć z TKKF Nestor. O konkurencje z wykorzystaniem sprzętu strażackiego i ratowniczego zadbali strażacy z OSP Gorce. Podczas zabawy można było także spróbować swoich sił w konkurencjach przygotowanych przez boguszowski OSiR tj. slalom w alkogoglach, strzały do bramki, kręcenie hula-hopem, skakanie na skakance, rzuty do celu, itp. Wręczono blisko 300 medali i tyleż samo upominków. Olbrzymią atrakcją okazała się możliwość dokładnego „zwiedzenia” radiowozów policyjnych. Chętnych by choć na chwilę usiąść za kierownicą, wypróbować mówienia przez megafon, czy też uruchomienia policyjnego „koguta” nie brakowało. Ponadto wałbrzyska policja przeprowadziła znakowanie rowerów.
   W ramach imprezy ustawiono także stoisko charytatywne na rzecz KP Górnik Boguszów-Gorce. Zawodnicy klubu, który awansował do IV Ligi serwowali uczestnikom imprezy przepyszne ciasta, oranżadki „z woreczka” oraz grillowane kiełbaski za symboliczny wrzut do puszki.
   Oprawę muzyczną imprezy zapewnili: Moises Bethencourt, który wraz ze swoimi muzykami zaprezentował latynoskie przeboje oraz zespół Sekret grający mieszkańcom Boguszowa-Gorc do tańca.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim jednostkom, stowarzyszeniom i organizacjom które pomogły w realizacji Rodzinnego Finału Wakacji:

  • Ochotniczej Straży Pożarnej OSP Gorce,
  • Grupie Strzeleckiej ENIGMA,
  • TKKF NESTOR,
  • Klubowi Piłkarskiemu GÓRNIK Boguszów-Gorce,
  • 111 Boguszowskiej Drużynie Żółto-Niebieskiej
  • Centrum Obsługi Jednostek w Boguszowie-Gorcach,
  • Funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach,
  • Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Za wypożyczenie sceny plenerowej dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
29
30