^ Back to Top
facebook
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

   22 listopada w Boguszowie-Gorcach odbył się wyjątkowy happening związany z profilaktyką antyalkoholową. Akcję, zainicjowaną przez Sylwię Dąbrowską Przewodniczącą Rady Miejskiej, zrealizowało Centrum Kulturalno-Kongresowe „Witold” we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W ramach happeningu odbyły się warsztaty
z funkcjonariuszami boguszowskiej policji, a na trawniku przed Szybem Witold zasadzono krokusy - kwiaty symbolizujące życie w trzeźwości. W prace ogrodnicze, pod kierunkiem Katarzyny Prokop - architekta zieleni, z zapałem zaangażowali się uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6.

   Po krótkim instruktażu w ruch poszły, łopatki, szpikulce, a nawet łyżki stołowe i  w niespełna godzinę zasadzono 3000 krokusowych cebulek. W sadzeniu krokusów młodzież wspierali  radni, pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej oraz funkcjonariusze boguszowskiej Policji.

  Choć na efekty, w postaci ukwieconego trawnika, trzeba będzie poczekać do wiosny to już dziś można powiedzieć, że akcję można zaliczyć do udanych zarówno ze względu na doskonałą zabawę jak również zmobilizowanie do wspólnego działania dzieci i dorosłych, a także mieszkańców wszystkich dzielnic Boguszowa-Gorc. 

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29