^ Back to Top
facebook

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Za nami już najkrótsza i najbardziej magiczna noc w roku – kupalnocka. Z tej okazji Centrum „Witold”  w Boguszowie-Gorcach zorganizowało imprezę plenerową pn. Świętojańskie Cuda-Wianki.


Impreza odbyła się 16 czerwca br. na terenie byłej kopalni w Boguszowie-Gorcach. Było słowiańsko i tanecznie. Jak na Sobótkę przystało szukano kwiatu paproci, nie zabrakło też magicznych ziół i widowiska świętojańskiego. Wszyscy wili wianki, by potem zaprezentować je w konkursie na ten najpiękniejszy.
Podczas imprezy odbyła się zbiórka pieniędzy na remont harcówki dla harcerzy ze 111 Boguszowskich Drużyn Żółto – Niebieskich – udało się zebrać ponad 1000 zł! Nie zabrakło koncertów, zabaw, konkursów oraz animacji dla całych rodzin. Dla wszystkich zakochanych odbył się kiermasz, na którym serwowane były same pyszności: napoje miłosne, przepyszne ciasta, placki ziemniaczane i wiele innych.  Podczas świętojańskiej zabawy organizatorzy zadbali o moc wrażeń muzycznych. Na scenie zaprezentowali się lokalni artyści: uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 z Boguszowa  – Gorc, Zespół Pieśni i Tańca z Wałbrzycha, Zespół z Filii nr 4 MBP-CK oraz Nikola Garbacz. Wieczorem taneczny nastrój zapewnili  BODZIO Dance oraz Zespół Piękny i Bestia. Aby dopełnić świętojańskich obrządków dla zebranych zaprezentował się Teatr Tańca i Ruchu z Ogniem MANTIKORA.
Centrum Kulturalno-Kongresowe „Witold” - organizator imprezy - składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wspólnie z nami zrealizowali Świętojańskie Cuda -Wianki.

Podczas imprezy wspierali nas:
Gmina Boguszów-Gorce, Radni: (Sylwia Dąbrowska, Daniel Geming, Daniel Lubiński, Marceli Wiśniewski), Ośrodek Sportu i Rekreacji Boguszów - Gorce, Stowarzyszenie Boguszowska Szóstka, 111 Boguszowskie Drużyny Żółto Niebieskie, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych, zespół z MBP-CK, Katarzyna Pierzchała, Nikola Garbacz, Halina Krysta, Teresa Kozicka, Helena Plebańska, Ośrodek Góra Dzikowiec, Fundacja Na Pomoc Zwierzętom, Naturals Ranch - Dorota Budz-Roszczyk, Wojtek Werner oraz pracownicy CK-K (Katarzyna Bernaś, Magda Ślebioda, Bożena Czajka), OSP Gorce.
Serdeczne podziękowania należą się również partnerom wydarzenia:
Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, Artystyczna Pracownia Krawiecka i Rękodzielnictwo UL-KA, Place Zabaw Kinderplaneta z Wałbrzycha z Centrum Handlowego Auchan, Park Nauki i Techniki ExploraPark z Wałbrzycha oraz miniEUROLAND Park Miniatur.
Dziękujemy również Miejskiej Bibliotece Publicznej- Centrum Kultury za wypożyczenie namiotu oraz sceny plenerowej.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30